چهارشنبه / ۲۷ تیر / ۱۴۰۳ Wednesday / 17 July / 2024
×

*🔺دستگیری جوینده گنج  در داراب* *📍رسانه دارابی‌ها نیوز* جانشین فرمانده انتظامی شهرستان *داراب* از دستگیری فردی که در حال حفاری غیر مجاز در نقاط تاریخی شهر بود و کشف سکه‌های تاریخی خبر داد. سرهنگ *عبدالکریم ساسانی* جانشین فرمانده انتظامی شهرستان داراب به خبرنگار خبرگزاری پلیس اظهار کرد: مأموران انتظامی این شهرستان هنگام گشت زنی در […]

دستگیری جوینده گنج  در داراب

*🔺دستگیری جوینده گنج  در داراب*

*📍رسانه دارابی‌ها نیوز*

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان *داراب* از دستگیری فردی که در حال حفاری غیر مجاز در نقاط تاریخی شهر بود و کشف سکه‌های تاریخی خبر داد.

سرهنگ *عبدالکریم ساسانی* جانشین فرمانده انتظامی شهرستان داراب به خبرنگار خبرگزاری پلیس اظهار کرد: مأموران انتظامی این شهرستان هنگام گشت زنی در حوزه استحفاظی، فردی را در حال حفاری در یکی از نقاط تاریخی شناسایی کردند و بلافاصله او را دستگیر کردند. در این راستا، از متهم دستگیر شده یک دستگاه گنج‌یاب و تعدادی سکه قدیمی کشف شد. متهم با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

*داراب* در جنوب شرقی *فارس* و در فاصله ۲۴۵ کیلومتری *شیراز* قرار دارد. این حادثه نشان‌دهنده اهمیت حفاظت از مواریث تاریخی است و نشان می‌دهد که تلاش‌های نیروهای امدادی و اجرای قوانین حفاظتی برای حفظ ارث‌های فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *