چهارشنبه / ۲۷ تیر / ۱۴۰۳ Wednesday / 17 July / 2024
×

*🔺افت قیمت وسایل نقلیه مشمول بیمه شخص ثالث شد* *رئیس مرکز مدیریت بیمه مرکزی:* گفت زین پس افت قیمت وسایل نقلیه مشمول بیمه شخص ثالث خواهد شد. عباسیان فر رئیس مرکز مدیریت بیمه مرکزی گفت: دولت زیان مالی را بر اساس زیان فیزیکی تعریف کرده بود به طوری که افت ارزش وسائل نقلیه در این […]

افت قیمت وسایل نقلیه مشمول بیمه شخص ثالث شد

*🔺افت قیمت وسایل نقلیه مشمول بیمه شخص ثالث شد*

*رئیس مرکز مدیریت بیمه مرکزی:* گفت زین پس افت قیمت وسایل نقلیه مشمول بیمه شخص ثالث خواهد شد.

عباسیان فر رئیس مرکز مدیریت بیمه مرکزی گفت: دولت زیان مالی را بر اساس زیان فیزیکی تعریف کرده بود به طوری که افت ارزش وسائل نقلیه در این نامه اجرایی ماده ۳۰ تعریف نکرده بود که مقرر شد این آئین نامه در ماده ۳۰ گنجانده شد.

عباسیان فر تصریح کرد افت قیمت در خسارت باید بر اساس ضربه شدید به خودرو باشد و این نیست که خسارت جزئی به خودرو وارد شود و بیمه افت قیمت شامل این خودرو شود دستورالعمل افت قیمت پیش بینی شده است.

او گفت افت قیمت فقط یکبار شامل وسائل نقلیه می شود گاهی آسیبهای جزئی و کلی در تصادفات رانندگی باعث کاهش شدید قیمت خودرو میشوند. این امر باعث میشود تا اگر خودرو صفر یا گران قیمت باشد، صاحب اوتومبیل هنگام فروش خودروی خود با ضررچشم گیری روبه رو شود بر اساس قانون ، مسئول پرداخت خسارت افت قیمت خودرو راننده مسبب حادثه خواهد بود.

رئیس مرکز مدیریت بیمه مرکزی بیان کرد خسارتها بر اساس شدت حادثه و سابقه تصادف تعلق خواهد گرفت اگر شخصی در خصوص خسارت خود اعتراض دارند میتوانند از سوی برخی صاحب نظران خبره و مستقل عمل کنند و سپس از بعد از تایید بیمه مرکزی خسارت پرداخت خواهد شد.

عباسیان فر در خصوص میزان دستمزد ارزیاب بیمه مرکزی گفت دستمزد این صاحب نظران چیزی حدود ۳۶۰ الی ۳۷۰ هزار تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *